apevia-atx-es600-wh
ATX-ES600-WH
Apevia
apevia-atx-es600-wh
Rating: 4.1 out of 5 stars
Rated 4.1/5 based on 104 User Rating(s) / Review(s)
Reviews:
Rated 4.1 out of 5 By View 104 Review(s) / Rating(s)
Commissions Earned
Apevia Corp ATX-ES600-WH Warranty: N/A
Product description:
Apevia ATX-ES600-WH Essence 600W ATX Semi-Modular Gaming Power Supply with Auto-Thermally Controlled 120mm Black Fan, 115/230V Switch, All Protections, White Casing
Features:
  • Apevia 600W Essence ATX Semi-Modular Gaming Power Supply with white sandblasted casing, Supports Dual\/Quad\/Multi-core CPUs Supports single 12V output for higher power usage.
  • Connectors : 1 x 20\/24pin Main Power, 1 x 4+4pin 12V, 2 x PCI 6+2pin, 4 x SATA, 4 x Peripheral, Auto-thermally controlled 120mm black fan Output: +33V@16A, +5V@20A, +12V@45A, -12V@05A, +5VSB@25A, Heavy-duty protections: Short-Circuit\/Over-Current\/Over-Voltage\/Over-Power\/Under-Voltage\/Over-Temperature Protections .